Blogarchief Beurs Actueel
mei 2012 (2 berichten)april 2012 (5 berichten)maart 2012 (4 berichten)februari 2012 (4 berichten)januari 2012 (4 berichten)december 2011 (5 berichten)november 2011 (4 berichten)oktober 2011 (5 berichten)september 2011 (4 berichten)augustus 2011 (3 berichten)juli 2011 (5 berichten)juni 2011 (2 berichten)mei 2011 (5 berichten)april 2011 (4 berichten)maart 2011 (3 berichten)februari 2011 (4 berichten)januari 2011 (5 berichten)december 2010 (4 berichten)november 2010 (4 berichten)oktober 2010 (4 berichten)september 2010 (4 berichten)augustus 2010 (5 berichten)juli 2010 (3 berichten)juni 2010 (4 berichten)
Vooruitblik op de week van 27 december 2010
Terug- en Vooruitblik
Het was afgelopen week relatief rustig op de aandelenmarkten. Grote draaiingen bleven uit, ondanks de krachtige maansverduistering op het wintersolstitium 22 december (in Europa, 21 december in de VS). En weer hadden Mercurius retrograde en de kersttijd een grotere invloed dan het geokosmische plaatje. De Dow Jones Industrial Average, NASDAQ Composite en de Duitse DAX togen op ordelijke wijze naar nieuwe 2-jaars hoogtes. Meeste andere wereldaandelenmarkten gingen ook bescheiden hoger afgelopen week maar waren niet spectaculair. Ruwe olie en sojabonen waren indrukwekkender want die koersten allebei tamelijk opgehitst naar nieuwe jaarhoogtes. Goud en zilver waren rustig en nog ruim onder hun 30-jaars hoogten van 7 december, onze laatste 3-sterren kritieke omkeerzone. Dat werd voor goud een recordhoogte aller tijden.
Korte termijn geokosmologie
De markten kunnen als het nieuwe jaar begint hun normale gedrag weer oppakken. Dinsdag 4 januari vindt de derde en laatste Jupiter-Uranus-conjunctie plaats. Dat is een Niveau Een geokosmisch aspect, wijzende op een grotere kans dan normaal op een afronding van primaire cycli, binnen ongeveer een week. Mercurius draait 30 december ook weer recht, net twee handelsdagen voor de Jupiter-Uranus-conjunctie. De dag ervoor staan Mars en Saturnus in hun oorlogachtige vierkant. Dat zou ook abnormale temperaturen (extreme hitte of koude) kunnen opleveren. Dan is het ook het einde van de meer dan een maand durende aspectenserie van Mars naar Jupiter-Uranus-Pluto-Saturnus die afgelopen zomer voor de piek van de Kardinale Climax zorgden. De aspectenserie van Mars naar hen toe wees op een periode vol stress en weerstand. Als Mars daar eenmaal mee klaar is verlopen economische zaken misschien wel wat gemakkelijker. Bijvoorbeeld, misschien laten werkgelegenheid en corporatieve verkopen wel grotere verbetering zien.
Langeretermijngedachten
Hartelijk dank aan iedereen die mij zulke positieve berichten zond na het “Kerst Astrologieverhaal” van afgelopen week. Het was een genoegen om het met iedereen te delen.
Nu we op het eind van 2010 afkoersen wil ik graag mijn welgemeende dankbaarheid uitspreken naar iedereen die deze column leest. Ik ontvang veel mail van lezers en ongeveer 90% daarvan is heel ondersteunend. De andere 10%... nu ja, niemand kan het ooit iedereen naar de zin maken, vooral als het onderwerp te maken heeft met iets astrologisch, financieels of politieks. We leven nog in de Donkere Tijd als het gaat om het algemene begrip en acceptatie van astrologie, zelfs al is het de oudste nog voortlevende leer van de mensheid. Er is een reden waarom het voortleefde en er is een reden waarom Financiële Astrologie zich blijft verspreiden met horten en stoten onder de handelaren. Dat zou gewoon niet gebeuren als er geen waarheid of waarde in zit voor financiële markten en de financiële mensen kennen geen vergiffenis voor niets of niemand die niet consistent en doeltreffend werkt na verloop van tijd.
Terugkijkend op 2010, was het een hoogst merkwaardig jaar. Zowel vanuit het standpunt van geokosmische samenhang met menselijk handelen en hun gelijkvallen met financiële marktdraaipunten. Voor mij persoonlijk was het een jaar waarin ik zeer goed beloond werd in het handelen volgens de methodes die ik in deze column bespreek. Toch heb ik ook gezwoegd met de aandelen- en edelmetaalmarkten tijdens de piek van de Kardinale Climax van eind juni tot eind september. Zelfs Fed-voorzitter Bernanke zei rond die tijd dat financiële markten en het economische klimaat “ongebruikelijk onzeker” waren. Mijn prognose die ik in het boek “Vooruitzichten voor 2010” maakte van een “Asset Inflatie Express” die zou plaatsvinden van mei 2010 tot halverwege 2011, werd in twijfel getrokken omdat de Dow Jones Industrial Average naar het begin van de zomer, 21 juni, abrupt een einde maakte aan de stijging en snel wegzakte naar nieuwe laagtes voor het jaar 2 juli. Het boek “Vooruitzichten voor 2010” stelde dat aandelenprijzen scherp zouden stijgen, mogelijk naar nieuwe allerhoogste koersen ooit, van mei 2010 tot en met juni 2011. U zult van mij geen herhaling vernemen van de hoos persoonlijke aanvallen die ik in die tijd ontving voor dat vooruitzicht. Ben ik een zwakzinnige? Ben ik een idioot? Sommige lezers dachten het.
Maar nu is het evident dat deze prognose bewaarheid wordt. Verscheidene aandelenmarkten waaronder de Dow Jones vliegen naar nieuwe 2-jaars hoogten. Het duurde tot eind augustus voordat ze uit de startblokken kwamen, wat later dan gedacht, waarschijnlijk vanwege de aanwezigheid van Saturnus die alle Kardinale Climaxplaneten onderdrukte tot het einde kwam met het laatste aspect van een afnemend vierkant naar Pluto op 21 augustus. Zelfs CNBC bracht verleden week een verhaal met de titel “Are There Too Many Bulls in the Stock Market?”. [ “Zijn er teveel stieren in de aandelenmarkt?”-Vert.] Niemand geloofde dat het kon gebeuren eind 2009 toen de prognose gedaan werd en zelfs midden in 2010 was er slechts een enkeling die geloofde dat het nog zou kunnen. En vandaag lijkt het alsof iedereen – en de markt - ons eindelijk begint te snappen. Astrologie wordt geregeerd door Uranus en Uranus is de tijd altijd vooruit.
Zelfs toen we van eind mei tot in de zomer met aandelen en edelmetalen ploeterden, gedroegen andere markten precies zoals we hadden gezegd en leverden uitstekende winsten op om het verschil goed te maken. De melding van de bodem in de euro net onder 1,2000 begin juni (toen de eerste Jupiter-Uranus-conjunctie plaatsvond) en de vooruit gedane melding van een droogte en de jaarhoogte tot gevolg in tarwe boven de 800 in de eerste week van augustus (toen Mars het Kardinale Climaxpatroon versterkte) waren uitzonderlijk volgens alle normen – vooral omdat ze november 2009 gedaan werden. En voorafgaand aan eind juni en na half september pinden de MMA weekly reports bijna alle grote bewegingen in goud en de aandelenmarkten. Nu het jaar ten einde loopt zijn onze positietransacties bijna de hele maand long geweest in aandelenindices en sojabonen en die hebben allebei sinds de posities werden ingenomen, nieuwe 2-jaars hoogten bereikt. Positiehandelaren zijn in goud ook uitgestapt binnen een dag van de allerhoogste koers ooit van 7 december, wat het laatste kwartaal van 2010 tot een van onze beste kwartalen ooit maakte.
2010 is bijna voorbij. Het was voor veel mensen geen gemakkelijk jaar. we zijn nu in het midden van deze krachtige en zeer zeldzame Kardinale Climax. Die begon in 2008 en duurt tot 2020, waarbij het overgrote deel van de invloed van 2008-2015 plaatsvindt. Het vraagt ons allemaal te denken “outside the box” want het leven zoals we dat kennen ondergaat weer een ontlastende wijziging. Terwijl de kosmos beweegt, is ook het leven op aarde in beweging. Zo boven, zo beneden – maar je moet weten hoe je Gods handschrift aan de hemel kunt lezen (“zoals boven”), wat geen eenvoudige klus is, zelfs niet voor financiële en andere astrologen. Je hebt er ook verstand voor nodig, de krachtvelden van astrologische aspecten combineren met menselijke keuzen (of vrije wil) want de uitkomst van alle zaken hangt af van de wisselwerking tussen de twee. Dat is waarom het werk dat wij doen prognosticeren is, en niet voorspellen, want je weet nooit exact voor welke richting een persoon of groep kiest een welk gegeven astrologisch aspect dan ook. Iemand die gelooft in “astrologie en voorspellingen” gelooft dat de astroloog dit kan bepalen alsof de astroloog is. Maar de astroloog kan ethisch die keus helemaal niet maken. Hij/zij is alleen de “keuzeonthuller” en niet de “keuzemaker”.
Dit zijn mij afsluitende gedachten voor 2010, dat naar ik denk ten slotte als een van de belangrijkste jaren van een leven voor de mensheid zal worden beschouwd. De geokosmische patronen van 2010 waren zeker een van de vier indrukwekkendste van een leven. En nu wachten we af en zien van deze door ons als collectief gemaakte keuzen de consequenties voor 2011 en zelfs de rest van dit decennium. Verderop wacht ons de kwartierfase van de 126-jaars Uranus-Pluto cyclus, 2012-2015. De collectieve transformatie is nog steeds nog maar net begonnen.
Moge 2011 elk van u goede gezondheid, groot geluk en voorspoed brengen.
Mededelingen
![]() |
HOT TIP: De trends in 2011Lees en zie op Finance Television hoe wij denken over aandelen in 2011, de sectorwisseling die eraan komt in aandelen, de trenddraai die iedereen wakker maakt in het nieuwe jaar en over de "winnaars" in 2011 Lees hier verder>>> |
![]() |
NIEUW - Het jaarboek 'Vooruitzichten 2011' is uit!
|
![]() |
Heeft u weleens gedacht om een financieel astrologische nieuwsbrief te nemen? Market Timing Digest, de financieel astrologische nieuwsbrief voor beleggers heeft de eerste 11 maanden van 2010 85 % correcte maandvooruitzichten afgegeven. Market Timing Digest komt eens per maand uit met een uitgebreid nummer en doorgaans eens per week een Update. Lees meer over de 13 financieel astrologen die deelnemen aan Market Timing Digest en bestel nu hier>>> |
![]() |
Kom naar de lezing "Vooruitzichten voor 2011"Zaterdag 15 januari 2011, lezing over de wereld en economie, financiële markten in 2011 met de schijnwerpers op Nederland en de AEX - door financieel astrologe Irma Schogt. Verder lezen en boeken>> |
![]() |
Bent u een actieve korte termijn handelaar met voorkeur voor een technische en cyclische marktanalyse? Dan zijn wellicht onze wekelijkse market reports of zelfs dagelijkse market reports met kortetermijnhandelsaanbevelingen iets voor u. Deze dagelijkse rapportages behandelen alle hierboven genoemde markten behalve ruwe olie. Extra toegevoegd zijn daarentegen (in de daily en weekly) S&P en NASDAQ futures en Euro/Dollar en (alleen in de weekly) de Dollar/Yen spotmarkt. |
Het doel van deze gratis nieuwsbrief
Sommige lezers, en sommige instituten, kunnen veronderstellen dat het dient om de toekomstige beweging van verschillende financiële markten te voorspellen. Maar dat is echter het doel van onze nieuwsbrieven per abonnement, en niet van deze gratis service! Deze column is geen abonnement in die zin. Het is een gratis service, geschreven om de lezer de relatie tussen astrologische factoren en collectieve menselijke activiteiten te onderwijzen op het moment dat het gebeurt. Dit betreffende, bericht ik regelmatig over wat er de week daarvoor in verscheidene aandelen- en andere financiële markten over de hele wereld gebeurde, en die beweging bespreek ik in het licht van de geokosmische factoren die werkzaam waren. Vervolgens identificeer ik de geokosmische factoren die de daarop volgende week werkzaam zijn, of zelfs de volgende maand(en), of zelfs jaren, en hoe ik denk dat deze signaturen het menselijke leven naar alle waarschijnlijkheid in de toekomstige tijd zal beïnvloeden. Ik doe dit vanuit het perspectief van een cyclusanalist die kijkt naar de militaire, politieke, economische, en zelfs financiële markten van de wereld. Het gaat mij erom de lezer zowel te onderwijzen als te attenderen op het psychologische klimaat waar we ons in bevinden - bekeken vanuit een astrologisch perspectief.
Mijn hoop is dat het de lezer zal helpen om deze psychologische energieën te begrijpen die ten grondslag liggen aan (of samenvallen met) de nieuwsberichten en als gevolg daarvan de financiële markten van de dag.
Disclaimer
Er worden geen garanties gegeven voor de juistheid van de hierin gemaakte vermeldingen. Iedere beslissing in de financiële markt valt volledig onder de verantwoordelijkheid van de lezer. Noch de auteur, noch de vertaler of de publicist neemt enige verantwoording voor de individuele beslissingen van de lezer(s). De lezer wordt geacht zelf te begrijpen dat het handelen in futures en opties een groot risico met zich meebrengen kan.





.jpg)