Gouden Maagd
Publicatiedatum: 5-10-2007
Frits Conijn
De AEX is de afgelopen twee weken niet vooruit te branden. De belangrijkste graadmeter van de Nederlandse beurs zit gevangen tussen de 534 en 545 punten, een bandbreedte van slechts elf punten. Beleggers durven niet vooruit en niet achteruit en keren na elke stap weer zo snel mogelijk terug op hun schreden.
De huidige lamlendigheid is niet moeilijk te verklaren. Niemand weet in hoeverre de crisis op de kredietmarkt gaat overslaan naar de reële economie. Bovendien tasten beleggers in het duister over hoe de risico's zijn verdeeld over de verschillende financiële instellingen.
Hoog tijd dus de blik te wenden naar de sterren. Van oudsher claimt de astrologie immers de toekomst te kunnen voorspellen. De sterren zouden de zekerheid kunnen geven die elders moeilijk is te vinden. Niet voor niets behoren horoscopen tot de meest gelezen rubrieken in kranten en tijdschriften.
Ook op de financiële markten zouden de zon, maan en planeten volgens Irma Schogt van Schogt Market Timing uit Weesp een grote invloed uitoefenen. In een vorig leven was zij valutahandelaar bij ABN Amro en tegenwoordig heeft zij een op de financiële markten gericht astrologisch onderzoeksbureau. 'Sinds ik gebruikmaak van deze methode zijn mijn beleggingsrendementen beter dan ooit tevoren.'
Voor de komende periode verwacht zij enorme veranderingen. 'Er zijn ondubbelzinnige aanwijzingen van de galactisch geforceerde transformatie van het zonnestelsel in de 26.000-jaars cyclus', schrijft zij in haar laatste nieuwsbrief. Hoe onbegrijpelijk ook, het klinkt indrukwekkend. En dreigend.
De gevolgen zijn dan ook aanzienlijk. De belastingen, schulden en rentes gaan wereldwijd stijgen, terwijl aandelen juist fors moeten inleveren. Gezien de langetermijncyclus van Pluto en Saturnus is daar weinig aan te doen. 'De probleemoplossing van de Federal Reserve heeft daarom alleen op korte termijn iets te bieden', aldus Schogt.
Beleggers moeten hun aandelen volgens de astrologie dus zo snel mogelijk verkopen. De schuldenmarkt biedt door de grote onzekerheden geen alternatief voor het vrijgekomen kapitaal.
Alleen grondstoffen en dan vooral goud bieden de komende tijd kans op een mooi rendement. Sinds 2 september is Saturnus namelijk van Leeuw naar Maagd verhuisd. Dat betekent dat mensen op zoek zijn naar reinheid en zuiverheid. Goud heeft die eigenschappen in zich en wacht dus een stralende toekomst.
Maar dan alleen op langere termijn. Want volgens de sterren zal elke beleggingscategorie de komende tijd geteisterd worden door grote koersschokken. Daarmee is het excuus voor het mogelijk falen van de voorspellingen al bij voorbaat gevonden. Altijd makkelijk, die volatiliteit.
Copyright (c) 2007 Het Financieele Dagblad
